Tczew 1627

Wydawnictwo: Erica
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
anevita

Tczew 1627 opisuje ważną konfrontację armii polskiej z siłami szwedzkimi w pełnym wojen XVII wieku. Autor ze swadą i przekonująco opisuje zmagania polskiej armii, w tym husarii, z przeważającymi liczebnie wojskami najeźdźców z Północy. Innym atutem tej nowatorskiej pracy jest bogata baza źródłowa, także zagraniczna. Opracowanie wypełnia lukę w polskiej historiografii. Bitwa tczewska w końcu doczekała się pełnej monografii. Książka zawiera wiele kolorowych map oraz ilustracji.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

anevita | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Nie jestem jakimś wielkim fanem książek historycznych ,ale przyznam
że temat Tczewa ,i przedstawione fakty przez autora, bardzo mnie zaciekawiły .Świetna, wartościowa książka,polecam!