Konkwistador. Tom 1

Tłumaczenie: Jakub Syty
Cykl: Konkwistador (tom 1)
Wydawnictwo: Sideca
Conquistador
komiksy
karollllllla

Po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa kolumba nowy ląd rozpalał wyobraźnię wielu mieszkańców Europy. Jednym z nich był Hernan Cortes w służbie króla Hiszpanii, który wykorzystując aztecką przepowiednię o Quetzacoatlu - Pierzastym Wężu by zbliżyć się do cesarza Montezumy, zostaje uznany za zdrajcę. Król wysyła przeciw dowódcy karną ekspedycję. Cortes decyduje się na konfrontację, ponieważ wie,...

Cortes decyduje się na konfrontację, ponieważ wie, że ze strony Indian nie grozi mu niebezpieczeństwo dopóki są uważani za Teulesów - wysłanników bogów. Wysyła ponadto grupę awanturników po skarb władcy Azteków. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, kiedy śmiałkowie zdają sobie sprawę, że nie są już uważani za boskich posłańców i po wymarszu armii znajdują się w beznadziejnej sytuacji.

Seria Konkwistador liczy 4 tomy. Dwa pierwsze albumy opublikujemy w lipcu, trzeci w sierpniu, a czwarty we wrześniu.

źródło opisu: http://www.sideca.pl/

źródło okładki: http://www.sideca.pl/

Endriux | 2016-02-23
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Komiks nawet ciekawie się zapowiada ale osadzony na mocno oklepanych schematach. Niemożliwa misja, utworzenie drużyny opartej na różnorodnych bohaterach ... Ciekawie natomiast przedstawiają się rysunki będące połączeniem kadrowania komiksów europejskich i amerykańskich.

Andrzej Włudecki | 2018-02-17

Upadek Azteków, ich legendarne skarby, fantastyczne budowle pasjonowały mnie w dzieciństwie bardzo. Wertowałem podręczniki do starszych klas szukając informacji o Aztekach, konkwistadorach. Fenomen Hernando Corteza, który z garstką najemników i opryszków najechał potężne imperium i przyczynił się do jego upadku jest tematem wielu opracowań, książek. Pierwszym komiksem z którym się zetknąłem był komiks Stefana Weinfeld i Jerzego Wróblewskiego Hernan Cortes i podbój Meksyku.
Trzeba zaznaczyć, że Jean Dufaux i Philippe Xavier podeszli do tematu zupełnie inaczej. Nie jest to komiks historyczny, tylko pełna przygód opowieść przeplatająca się z historią. Mimo z pozoru schematycznej fabuły, znakomity scenarzysta Dufaux wplata w nią elementy mistyczne, z wierzeń Azteków oraz nie raz zaskakuje nas zwrotami akcji. Świetnie nakreślone, wielobarwne postacie to również duży atut tej serii. Xavier kreśli świat Azteków rewelacyjnie, oddaje ducha ich monumentalnych budowli, pierwszorzędny...

szary1991 | 2017-03-18
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 18 marca 2017

krótki, zwięzły, fabuła prosta i przewidywalna... chociaż kolejne tomy zapowiadają się ciekawie :)

steffburton | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka