fantastyka
komiksy
norimenai

„Nasz przyjaciel Szatan” opowiada historię Szatana, który wpada w kryzys wieku średniego. Spędza noce włócząc się po Piekle w szlafroku i topi smutki w Cthluhu Vódce. Chciałby budzić przerażenie, jak w dawnych czasach, ale nie potrafi sprostać oczekiwaniom współczesnych ludzi. Po prostu nie jest dla nich wystarczająco zły. Kiedy nawet jego wierni sojusznicy – Sataniści – odwracają się od niego, Szatan postanawia wytoczyć Kościołowi Katolickiemu proces o zniesławienie. Na jego drodze staje jednak tajemniczy Papież, który składa mu diaboliczną ofertę. Czy Szatan ulegnie pokusie?

źródło opisu: www.naszprzyjacielszatan.pl

źródło okładki: www.naszprzyjacielszatan.pl

Arthaniel | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Poziom światowy - komiks spokojnie mógłby się ukazać pod szyldem Image. Trochę kojarzył mi się z przygodami Wormwooda autorstwa Gartha Ennisa. Na pewno nie jest to nic ambitnego, ale jeśli nie chcemy stawiać komiksu na półce z poezją nowofunlandzką, tylko po prostu dobrze się przy nim bawić, "Nasz przyjaciel Szatan" sprawdzi się znakomicie. Polecam, bo warto wspierać takie inicjatywy!

NNN | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się wiele o po tym albumie, tymczasem zaserwowano nam pełnokrwistą, wysokich lotów produkcję, która ciekawe dialogi łączy z pierwszorzędną, amerykańską kreską.

Oto Szatan - chcąc sobie chyba nieco urozmaicić codzienną monotonię - postanawia pozwać Kościół Katolicki o... zniesławienie. Już za sam ten pomysł należą się autorom ukłony, ale jeszcze ważniejszy jest fakt, że na tym jednym strzale autorom nie skończyła się amunicja. Przeciwnie, dowcipy trzymają równy, w miarę wysoki poziom aż do samego końca. W historiach humorystycznych sztuka to niełatwa, ale udało się ją osiągnąć.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że z albumu bije wręcz frajda, jaką mieli autorzy przy jego tworzeniu. Nie czuć, by się do czegokolwiek zmuszali czy szukali rozwiązań siłowych. Wszystko "wchodzi" gładko, nawet jak twórcy puszczają wodze fantazji. Co bardziej wprawne oko wychwyci też nieco ukrytych żartów.

Nie bez znaczenia jest też fakt,...

AnnaCecylia | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Angeli, Komiks
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Niezależna polska produkcja finansowana przez fanów. Bardzo porządnie wydany, świetnie narysowany, z dobrym pomysłem na fabułę. Stanowi skończoną historię z doskonałym zakończeniem (oj, uśmiałam się). Ciekawa jest też przedstawiona w nim wizja przyszłości, z ziemią jako jednym krajem i Watykanem na ogromnej stacji kosmicznej. Stanowczo polecam.

Xiążki | 2017-03-01
Na półkach: GRAFIKA, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Zabawne, ciekawe, w pewnym sensie nowatorskie, cudowna kreska, piękne kolory. Chciałabym więcej, i więcej, i więcej...

Chudi_X | 2017-02-13
Przeczytana: 09 lutego 2017

Bardzo sympatyczna komedia opowiadające o pojedynku sądowym zmęczonego życiem Szatana ze złym Papieżem. Urzekły mnie dokładne rysunki, mech rodem z japońskich komiksów oraz odwołania do popkultury.

Meliona | 2016-12-16

Świetny humor i rewelacyjna kreska, polecam

steffburton | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017