Ojciec Pio. Cud Eucharystii. Duchowość i życie eucharystyczne brata z Pietrelciny

Tłumaczenie: Gustaw Kania
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Il beato Padre Pio. Miracolo Eucaristico. La spiritualità e lo stile di vita eucaristici del frate di Pietrelcina
religia
Ursa

"Autorzy tej książki podjęli próbę wydobycia z pism Ojca Pio tych wszystkich treści, które wskazują na jego upodobnienie do Chrystusa. Dzięki licznym jego wypowiedziom i wyznaniom, które często czynił wobec najbliższych sobie osób i duchowych córek, możemy prześledzić to wszystko, co powiedział na temat Eucharystii, od czasów swej młodości aż po kres swego istnienia. Różne fakty z życia...

Różne fakty z życia wewnętrznego Ojca Pio zostały przedstawione w sposób tak bezpośredni, iż wydają się jakby fotografią jego przeżyć. Dzięki temu możemy głębiej poznać jego duszę i postawę wobec Chrystusa. W świetle tego, co sam o sobie mówi, jak i tego, co inni mówią o nim, jawi się nam wszystkim, zarówno wierzącym jak i niewierzącym, jako niezwykle żywy i piękny świadek ofiary Chrystusa w Eucharystii na ołtarzu i na Golgocie". - fragment Przedmowy

źródło opisu: Wydawnictwo Promic

źródło okładki: Wydawnictwo Promic

Ursa | 2015-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2015

„Msza święta - jak nauczał św. Bonawentura, doktor Kościoła i mistyk - zawiera tyle tajemnic, ile kropli wody znajduje się w oceanie, cząstek atomu w ziemi i gwiazd na firmamencie”

Św. Jan Paweł II w swojej encyklice Ecclesia de Eucharistia pisał, że „Ofiara eucharystyczna jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. W najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom”. My natomiast często nie doceniamy daru Eucharystii i tego jak wiele zrobił Jezus, by zostać z nami do końca. Ile to razy stoimy w Kościele z rozproszoną uwagą, zaabsorbowani sobą, albo tym, co będziemy robić po skończonej Mszy Świętej. Ilu z nas tak naprawdę potrafi spojrzeć na Eucharystię i dostrzec w niej ukrytego Jezusa? Nasze oczy widzą przecież tylko kawałek białego chleba. Uwierzyć, że to Bóg jest w tym maleńkim kawałku opłatka, nie...