Warthbrücken

Wydawnictwo: Wydawnictwo IDAM
literatura piękna
Detka01

Bohaterami tej powieści są młodzi ludzie, uwikłani w „wielką” historię. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego niż pierwsza miłość? A coś bardziej przejmującego niż rozstanie, po którym nie będzie powitania? Kilkadziesiąt lat temu do bram prowincjonalnego miasta zapukała wojna. W jednej chwili, po usłyszeniu w radiu komunikatu: „...A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i...

Kilkadziesiąt lat temu do bram prowincjonalnego miasta zapukała wojna. W jednej chwili, po usłyszeniu w radiu komunikatu: „...A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy!”, nadzieje na szczęśliwą przyszłość runęły.

Wkrótce będziemy obchodzili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wojny, która radykalnie zmieniła oblicze miasta. Jestem przekonany, że my, współcześni, jesteśmy winni dawnym mieszkańcom Koła przypomnienie tamtych wydarzeń.

Pamięci Czesława Freudenreicha, jego córki Krystyny i tych wszystkich mieszkańców Koła, którzy podczas wojny stracili życie.

źródło opisu: Wydawnictwo IDAM www.idam.pl

źródło okładki: www.idam.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!