Procedury zabiegowe

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320042696
zdrowie, medycyna
Kaja93

Publikacja zawiera przegląd wielu bardzo potrzebnych w kontakcie z pacjentem aktualnych procedur diagnostyczno-terapeutycznych. Uwzględniono zarówno najprostsze, jak i szczególnie precyzyjne. Procedury te są zgodne z najnowszymi współczesnymi standardami. Książkę wyróżnia fakt, że poszczególne rozdziały zostały napisane przez praktyków (najczęściej młodych lekarzy), którzy codziennie wykonują...

Książkę wyróżnia fakt, że poszczególne rozdziały zostały napisane przez praktyków (najczęściej młodych lekarzy), którzy codziennie wykonują opisywane zabiegi przy wsparciu swoich opiekunów specjalizacji.
Pierwsze rozdziały wprowadzają w zagadnienia ogólne. Dotyczą prowadzenia dokumentacji, zachowania środków ostrożności i zapobiegania zakażeniom, a także znieczuleń miejscowych i bezpiecznej sedacji. Dalsze rozdziały to opisy wybranych zabiegów medycznych, omawianych kolejno według celu ich wykonywania.
Przejrzysty układ książki, bogaty materiał ilustracyjny ułatwia krok po kroku zrozumienie zasad wykonywania poszczególnych procedur. Książka przydatna będzie w codziennej praktyce lekarskiej oraz pielęgniarskiej

źródło opisu: PZWL, 2012

źródło okładki: Źródło własne

Kaja93 | 2015-03-24
Przeczytana: 23 marca 2015

Szczerze polecam - w sposób łatwy i przystępny wytłumaczono cel, przebieg i wykonanie podstawowych zabiegów, z którymi każdy na pewno kiedyś się spotka podczas pracy na oddziale.