604 zagadki o Wrocławiu

Martyna

„W ostatnich kilku latach na fali ponownego zainteresowania historią Wrocławia, wiele miejsca poświęca się nieznanym dziejom miasta. Szczególnie cieszy coraz bogatsza grupa pamiętników, dzienników i wspomnień dawnych i obecnych mieszkańców Wrocławia oraz wydawnictw encyklopedycznych. Jednak nadal odczuwamy brak literatury dydaktycznej, która wykorzystując sposoby ze szkolnych podręczników, byłaby nieocenioną pomocą w nauce o dziejach Wrocławia.
Lukę tę poniekąd wypełnia poniższe wydawnictwo, będące swoistą kontynuacją książek „500 zagadek o Wrocławiu” Tadeusza Szumskiego (1971) oraz „434 zagadki o Wrocławiu” Andrzeja Konarskiego (1999), na których wyrosły już dwa pokolenia miłośników historii Dolnego Śląska.
Jestem pełen podziwu dla pracy, jaką autor włożył w opracowanie tego wydawnictwa. Ułożenie pytań i dopasowanie do nich odpowiedzi bez wątpienia nie było zajęciem prostym. Powstała publikacja cenna i ważna, która mam nadzieję znajdzie się w większości wrocławskich szkół i domów.”

dr Maciej Łagiewski

„Przygotowana przez Andrzeja Konarskiego pozycja zawiera pytania i odpowiedzi ujęte w sposób autorski, na podstawie własnych przemyśleń, w oparciu o zdobyte doświadczenia. Styl narracji Autora cechuje potoczność tekstu, zdania są rozbudowane, występują w nich wtrącenia do innych wątków, czyta się je z zainteresowaniem.
Pytania i odpowiedzi są sformułowane nietypowo, nie mają służyć tylko sprawdzeniu i ocenie wiadomości, ale pobudzać ciekawość czytelnika i ukazać różne sposoby rozwinięcia tematu. Jednocześnie nie budzi zastrzeżeń wartość merytoryczna opracowania, dokonanego w oparciu o rzetelną wiedzę, znajomość literatury przedmiotu oraz kontakty z właściwymi instytucjami i specjalistami od poruszanych zagadnień.”

dr Bogdan Mikułowski

źródło opisu: Wydawnictwo eMKa, 2014

źródło okładki: ksiegarnia-podroznika.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!