Norweski nie gryzie!

Wydawnictwo: Edgard
7 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
nauka, kurs, język norweski, ćwiczenia
Dori

Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa i gramatyki za pomocą ćwiczeń Norweski nie gryzie! to kurs, z którym: - aktywnie uczysz się języka od podstaw, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych, - poznajesz współczesny, codzienny język norweski. Kurs przeznaczony jest zarówno dla...

Norweski nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych,
- poznajesz współczesny, codzienny język norweski.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka norweskiego na poziomie komunikacyjnym.

Książka opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 90 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.

źródło opisu: http://merlin.pl/Norweski-nie-gryzie_Edgard/browse...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Norweski-nie-gryzie_Edgard/browse...»

Rincewind | 2019-07-14
Przeczytana: lipiec 2019

Najlepsza książka do samodzielnej nauki języka, jaką znam. Wcześniej próbowałam się uczyć norweskiego z innej książki, ale ilość słówek, których powinnam się nauczyć na wstępie była zatrważająca, dlatego z niej zrezygnowałam i zdecydowałam się na "Norweski nie gryzie". Dzieki temu, że jest mnóstwo ćwiczeń w miarę szybko można je zapamiętać. Płyta jest bardzo pomocna, chociaż jak dla mnie czytają w niej za szybko i mogłoby być jeszcze więcej nagrań.
W trzy tygodnie opanowałam materiał z książki, oczywiście robię błędy, nie pamiętam wszystkiego, ale mimo to w obcym kraju czuję się znacznie pewniej i wiem, że dzięki tej podstawie się dogadam.

ghanto | 2018-09-16
Przeczytana: 2017 rok

Pozycja bardzo ciężka dla początkujących, mimo że zagadnienia wydają się proste. Listy słów po każdym rozdziale są bezużyteczne, bo nie można nauczyć się języka wkuwając 100 słów co kilka stron.
Jest to bardziej skondensowana wiedza na temat gramatyki i tego, jak język wygląda. Ponadto zawiera trochę błędów.
Raczej zaliczyłbym tę książkę do takiej, z której można coś powtórzyć i dowiedzieć się kilku ciekawostek niż do nauki od zera.