Przetargi na roboty budowlane

Wydawnictwo: Azymut
technika
sally1x1

Obowiązująca od 20.2.2013 r. nowelizacja Pzp rozbudowała zasady opisywania warunków udziału w postępowaniu pod kątem kompleksowej oceny wykonawców, zwłaszcza robót budowlanych, szczególnie w zakresie kontroli, czy wcześniejsze zamówienia były wykonane należycie. „Przetargi na roboty budowlane” to odpowiedź na pojawiające się pytania o prawidłową interpretację zmienionych przepisów. Zawarte w...

„Przetargi na roboty budowlane” to odpowiedź na pojawiające się pytania o prawidłową interpretację zmienionych przepisów. Zawarte w publikacji praktyczne wskazówki, wzory dokumentów, odpowiedzi na pytania oraz wybrane przykłady z orzecznictwa wspomogą zamawiających w prawidłowym przeprowadzeniu postępowania, a wykonawcom ułatwią właściwie przygotowanie ofert.

Publikacja przedstawia takie zagadnienia jak:
Zasady udziału wykonawców
Dokumenty podmiotowe
Umowa w sprawie zamówienia publicznego
Zamówienia dodatkowe i uzupełniające

Do książki dołączona jest płyta CD, na której umieszczono elektroniczną wersję wzorów dokumentów, przedstawionych w wersji drukowanej oraz teksty aktów prawnych, regulujących udzielanie zamówień publicznych.

Zamówienia publiczne na roboty budowlane obejmują zwykle złożone i kosztowne procesy inwestycyjne. Przepisy ustawy – Prawo zamówień publicznych zawierają w związku z tym wymagania skierowane nie tylko do zamawiających, którzy muszą udzielać takich zamówień, ale również do wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia na roboty budowlane.

W niniejszej publikacji przedstawiono wybrane zagadnienia związane z udzielaniem zamówień publicznych na roboty budowlane z uwzględnieniem nowelizacji ustawy obowiązującej od 20.2.2013 r. Poparto je licznymi praktycznymi przykładami, orzecznictwem KIO i sądów powszechnych, a także wzorami dokumentów.

Zamawiający znajdzie tu w szczególności zagadnienia dotyczące:
ustalania wartości szacunkowej zamówienia na roboty budowlane,
przygotowania w sposób prawidłowy SIWZ,
dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na roboty budowlane,
zasad udzielania zamówień dodatkowych i uzupełniających,
a także zawarcia umowy zabezpieczającej obustronne interesy.

Wykonawcy robót budowlanych dowiedzą się natomiast dodatkowo:
jak złożyć ofertę zgodną z wymogami zamawiającego i prawidłowo zabezpieczyć ją wadium,
kiedy zostaną wykluczeni z postępowania, a ich oferta może zostać odrzucona,
a także:
na jakich zasadach wnosi się zabezpieczenie należytego wykonania umowy oraz
korzysta z potencjału innych podmiotów w celu skutecznego ubiegania się o publiczny kontrakt.

źródło opisu: azymut.pl

źródło okładki: azymut.pl