Tablice informatyczne. VBA dla Excela

Wydawnictwo: Helion

Ujarzmij Excel z językiem VBA!* Do czego w Excelu warto stosować język VBA?* Jakie procedury przydają się najczęściej?* Jak wykonywać operacje na plikach i dyskach?"Excel jest naprawdę fantastycznym programem, a jego możliwości są nieskończone?" - myślisz zwykle do chwili, w której okazuje się, że coś, co powinno zająć Ci dwie minuty, zajmuje całe godziny, ponieważ projektanci Excela czegoś nie przewidzieli. Wtedy właśnie do akcji powinien wkroczyć język VBA. Jego zadaniem jest poszerzanie funkcjonalności programu, by dokładnie odpowiadał Twoim specyficznym potrzebom. Jeśli poświęcisz trochę czasu na poznanie tego języka, a pod ręką będziesz mieć zawsze tablice informatyczne z jego elementami, procedurami, instrukcjami, operatorami oraz opisami operacji na plikach i dyskach, udoskonalony Excel odwdzięczy Ci się stokrotnie, a Ty będziesz mógł pęcznieć z dumy. VBA dla Excela naprawdę działa - i to znakomicie!* Elementy języka VBA* Instrukcje, operatory* Procedury* Obiekty, kolekcje* Operacje na plikach i dyskach* Operacje na plikach tekstowych* Współpraca z aplikacjami zewnętrznymiTablice informatyczne - ściąga na każdą okazję!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion