Zgłosuj na książki roku 2017

Gospodarka nieruchomościami z komentarzem do wybranych procedur

Wydawnictwo: Gall
geodezja, nieruchomości
technika
geokuba

Jest to już drugie wydanie tej publikacji: poprawione i uzupełnione. Książka stanowi zwarte kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu gospodarki nieruchomościami w wybranych jej aspektach. Publikacja ma charakter metodyczno-praktyczny z przeznaczeniem dla osób, które zajmują się zawodowo realizacją procedur gospodarki nieruchomościami. Adresowana jest do geodetów, rzeczoznawców...

Publikacja ma charakter metodyczno-praktyczny z przeznaczeniem dla osób, które zajmują się zawodowo realizacją procedur gospodarki nieruchomościami. Adresowana jest do geodetów, rzeczoznawców i doradców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i pracowników urzędów.
Tematykę zawartą w publikacji podzielono na cztery zasadnicze części. W części pierwszej przedstawiono w sposób jasny i zwięzły podstawy prawne gospodarki nieruchomościami wraz z jej zarysem historycznym i zagadnienia z zakresu prawa rzeczowego, niezbędne do zrozumienia omawianej problematyki.
Część druga to komentarz do wybranych procedur uwzględniający najnowsze przepisy (zarówno ustawy jak i rozporządzenia). Poszczególne procedury zostały opisane w sposób wyczerpujący i fachowy z uwzględnieniem ogólnej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Część trzecia to prawne aspekty i zasady określania wartości nieruchomości.
W części czwartej zamieszczono szeroki wybór orzecznictwa SN i NSA z zakresu objętego opracowaniem wraz z uzasadnieniem i powołaniem artykułów z ustawy.
Ponadto do publikacji dołączono wzory i przykłady uchwał i dokumentów administracyjnych w zakresie wybranych procedur gospodarowania nieruchomościami.

źródło opisu: http://gall.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie