Serbia Przewodnik turystyczny National Geographic

Tłumaczenie: Z. Łopacińska, M. Wójtowicz, M. Szwed, B. Szymkowski
Wydawnictwo: G+J
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Serbia: The bradt Guide, 2nd edition

Serbia to niezwykle gościnny i bezpieczny kraj z zachwycającymi krajobrazami, wyśmienitym jedzeniem, niskimi cenami, dobrą muzyką i miastami tętniącymi nocnym życiem. Oprócz pełnego atrakcji i wytwornego Belgradu, warto odwiedzić także mniejsze miejscowości ze średniowiecznymi twierdzami oraz ukrytymi wśród idyllicznych krajobrazów świątyniami i monasterami. W naszym przewodniku znajdziecie wiele praktycznych informacji, przydatnych wskazówek i podstawowych zwrotów w języku serbskim. Poznacie Serbię również przez pryzmat jej historii i kultury. Odwiedzicie uliczne kawiarenki rozbrzmiewające dźwiękami muzyki cygańskiej, popu i hip hopu, spokojne miasta targowe oraz wiejskie zacisza. Miłośnicy sportów zimowych i przyrody, amatorzy pieszych wędrówek, wypraw rowerowych, a także wielbiciele miejskich rozrywek i nocnych klubów – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Natalia Grolik | 2013-04-15
Przeczytana: 01 maja 2013

Warto poczytać, chociaż czasami można odnieść wrażenie, że autor z typowo amerykańskim podejściem do Bałkanów trywializuje ich kulturę i historię.

MissTurnusu | 2015-10-14
Przeczytana: 19 września 2011