Okładka książki Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

papier
zhenzhu
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Tom jest niezwykle kompetentną analizą procesów zachodzących dziś w Państwie Środka na ogromną skalę, które nie zawsze mogą liczyć na kompetentne interpretację obserwatorów, w tym komentatorów politycznych, oraz dziennikarzy; często bywają poddawane skrajnie odmiennym i kontrowersyjnym ocenom. W przypadku tej publikacji, której autorami są najwybitniejsi polscy (i nie tylko) znawcy Chin - badacze, dyplomaci, praktycy - Czytelnik otrzymuje imponującą dawkę wiedzy popartą głębokim zrozumieniem zjawisk i procesów zachodzących w Chinach. Autorzy tomu próbują weryfikować różne poglądy, odwołując się do literatury naukowej, realiów chińskich i korzystając z własnych doświadczeń życiowych.

Na uwagę zasługuje też klarowny i jasny język wykładu, zaś struktura publikacji jest logiczna i przejrzysta.

Warto sięgnąć po tę lekturę tym bardziej, że jak podkreślają recenzenci ?fakty są nieubłagane. Chiny 2012 roku to już druga potęga gospodarcza świata. Perspektywa najbliższych 10-12 lat jest dla Państwa Środka tak samo obiecująca: Chiny przegonią gospodarkę Stanów Zjednoczonych, a według prognoz Banku Światowego, w 2030 staną się pierwszą potęgą gospodarczą świata i jednym z najważniejszych graczy politycznych planety?

źródło opisu: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, 2013

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku