Okładka książki Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

papier
zhenzhu
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Tom jest niezwykle kompetentną analizą procesów zachodzących dziś w Państwie Środka na ogromną skalę, które nie zawsze mogą liczyć na kompetentne interpretację obserwatorów, w tym komentatorów politycznych, oraz dziennikarzy; często bywają poddawane skrajnie odmiennym i kontrowersyjnym ocenom. W przypadku tej publikacji, której autorami są najwybitniejsi polscy (i nie tylko) znawcy Chin - badacze, dyplomaci, praktycy - Czytelnik otrzymuje imponującą dawkę wiedzy popartą głębokim zrozumieniem zjawisk i procesów zachodzących w Chinach. Autorzy tomu próbują weryfikować różne poglądy, odwołując się do literatury naukowej, realiów chińskich i korzystając z własnych doświadczeń życiowych.

Na uwagę zasługuje też klarowny i jasny język wykładu, zaś struktura publikacji jest logiczna i przejrzysta.

Warto sięgnąć po tę lekturę tym bardziej, że jak podkreślają recenzenci ?fakty są nieubłagane. Chiny 2012 roku to już druga potęga gospodarcza świata. Perspektywa najbliższych 10-12 lat jest dla Państwa Środka tak samo obiecująca: Chiny przegonią gospodarkę Stanów Zjednoczonych, a według prognoz Banku Światowego, w 2030 staną się pierwszą potęgą gospodarczą świata i jednym z najważniejszych graczy politycznych planety?

źródło opisu: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, 2013

źródło okładki: http://www.swps.pl/warszawa/nauka-i-rozwoj/warszaw...»