Okładka książki Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

papier
zhenzhu
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Tom jest niezwykle kompetentną analizą procesów zachodzących dziś w Państwie Środka na ogromną skalę, które nie zawsze mogą liczyć na kompetentne interpretację obserwatorów, w tym komentatorów politycznych, oraz dziennikarzy; często bywają poddawane skrajnie odmiennym i kontrowersyjnym ocenom. W przypadku tej publikacji, której autorami są najwybitniejsi polscy (i nie tylko) znawcy Chin - badacze, dyplomaci, praktycy - Czytelnik otrzymuje imponującą dawkę wiedzy popartą głębokim zrozumieniem zjawisk i procesów zachodzących w Chinach. Autorzy tomu próbują weryfikować różne poglądy, odwołując się do literatury naukowej, realiów chińskich i korzystając z własnych doświadczeń życiowych.

Na uwagę zasługuje też klarowny i jasny język wykładu, zaś struktura publikacji jest logiczna i przejrzysta.

Warto sięgnąć po tę lekturę tym bardziej, że jak podkreślają recenzenci ?fakty są nieubłagane. Chiny 2012 roku to już druga potęga gospodarcza świata. Perspektywa najbliższych 10-12 lat jest dla Państwa Środka tak samo obiecująca: Chiny przegonią gospodarkę Stanów Zjednoczonych, a według prognoz Banku Światowego, w 2030 staną się pierwszą potęgą gospodarczą świata i jednym z najważniejszych graczy politycznych planety?

źródło opisu: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, 2013

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica