Okładka książki Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

Wielkie przemiany w Chinach. Próba bilansu reform Deng Xiaopinga

papier
zhenzhu
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Tom jest niezwykle kompetentną analizą procesów zachodzących dziś w Państwie Środka na ogromną skalę, które nie zawsze mogą liczyć na kompetentne interpretację obserwatorów, w tym komentatorów politycznych, oraz dziennikarzy; często bywają poddawane skrajnie odmiennym i kontrowersyjnym ocenom. W przypadku tej publikacji, której autorami są najwybitniejsi polscy (i nie tylko) znawcy Chin - badacze, dyplomaci, praktycy - Czytelnik otrzymuje imponującą dawkę wiedzy popartą głębokim zrozumieniem zjawisk i procesów zachodzących w Chinach. Autorzy tomu próbują weryfikować różne poglądy, odwołując się do literatury naukowej, realiów chińskich i korzystając z własnych doświadczeń życiowych.

Na uwagę zasługuje też klarowny i jasny język wykładu, zaś struktura publikacji jest logiczna i przejrzysta.

Warto sięgnąć po tę lekturę tym bardziej, że jak podkreślają recenzenci ?fakty są nieubłagane. Chiny 2012 roku to już druga potęga gospodarcza świata. Perspektywa najbliższych 10-12 lat jest dla Państwa Środka tak samo obiecująca: Chiny przegonią gospodarkę Stanów Zjednoczonych, a według prognoz Banku Światowego, w 2030 staną się pierwszą potęgą gospodarczą świata i jednym z najważniejszych graczy politycznych planety?

źródło opisu: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, 2013

źródło okładki: http://www.swps.pl/warszawa/nauka-i-rozwoj/warszaw...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica