Pierwsza wojna światowa 1914-1918

The Great War 1914-1918
I wojna światowa
historia
slayer77

Ian F. W. Beckett pokazuje plastycznie, jak europejski konflikt przeobrażał się w globalny, obejmujący swym zasięgiem nie tylko rozległe imperia kolonialne państw europejskich, ale i Japonię, Chiny, Imperium Osmańskie, kraje Ameryki Łacińskiej oraz Stany Zjednoczone. Przedstawia barwnie główne wydarzenia militarne i polityczne w latach 1914-1918. Na przekór lekceważącym opiniom o bezsensie i daremności wielkiej wojny twierdzi, że miała ona doniosłe znaczenie z punktu widzenia interesów narodowych uczestników, jej skutkiem było przecież powstanie nowych państw i konstelacji politycznych, a także nurtów myśli politycznej: faszyzmu i komunizmu. Ian F. W. Beckett to cieszący się międzynarodową renomą znawca problematyki pierwszej wojny światowej. Podręcznik akademicki dotowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 2009

źródło okładki: http://www.kiw.com.pl/208135/pierwsza-wojna-swiatowa-1914-1918