8302049085
mitologia, seks, indie, chiny, religia
religia
Anna

"Mitologia i seks" to cykl książek, który dla naszych Czytelników opracowali najwybitniejsi polscy znawcy kultur świata. W kolejnych tomikach serii omówione zostały problemy seksu w mitologii Dalekiego Wschodu i Ameryki Południowej, kręgu kultury śródziemnomorskiej i europejskiej. Tom pierwszy obejmuje Indie i Chiny, drugi - Japonię i Azteków, trzeci - kultury centralne Bliskiego Wschodu, tj. Sumer, Babilonię, Asyrię, Egipt, czwarty - kultury "peryferyjne" Bliskiego Wschodu, tj. Azję Mniejszą, Iran i Semitów Zachodnich, piąty - Grecję i Rzym, szósty - Celtów, Germanów i Słowian.

źródło opisu: okładka

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!