Bezpieczeństwo żywnosci w erze globalizacji

Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
biznes, finanse

Wszyscy interesujemy się żywnoscia. Ona warunkuje nasze istnienie. Mamy swiadomosć, że od jej jakosci w dużym stopniu zależy nasze zdrowie i jakosć naszego życia. Jednoczesnie gwałtowny rozwój produkcji i przetwórstwa żywnosci na skalę masowa wywołuje u konsumentów poczucie utraty kontroli nad tym, co spożywaja. Postępujace procesy globalizacyjne to poczucie pogłębiaja. Przed władzami stoi teraz obok odwiecznego zadania wyżywienia obywateli zadanie zapewnienia, że żywnosć będzie bezpieczna.