Le bus de Marius
autobus, kierowca
Ag2S

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii – teraz i On może jeździć autobusem Mariusza!

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/

książek: 2016
palalela | 2019-08-14
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Uroczy wierszyk o pracy Mariusza i jego czerwonego autobusu.

Sam Jane | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

Moja ulubiona książka z tej serii, pamiętam jak czytałam ją małemu Marcyśkowi (już kilka lat temu) i na ostatniej stronie, przy pytaniach, kiedy dochodziliśmy do: dlaczego Mariusz nie mógł przejechać przez ulicę (czy coś w tym stylu), Marcyś recytował z pamięci: ponieważ Daniela auto na inne wjechało. Przez wiele miesięcy nie zmienił tej odpowiedzi a ja po dziś dzień potrafię opowiedzieć całą bajeczkę z pamięci.

Druga książeczka, czyli Autobus Mariusza także bardziej przeznaczona jest dla chłopców, jednak nie ma to chyba znaczenia. Oczywiście bohaterem jest tytułowy Mariusz, który codziennie jeździ czerwonym autobusem przez miasto rozwożąc ludzi w w przeróżne miejsca. Widzi kto wsiada kto wysiada i musi sobie poradzić z zakorkowaną ulicą, aby na czas dojechać na przystanek.