Fascynacja złem. Wady główne

Tłumaczenie: Andrzej Wojnowski
Wydawnictwo: Salwator
978-83-7580-234-4
religia

Zło od zawsze fascynuje, wzbudza zainteresowanie, pociąga i uwodzi znacznie silniej niż dobro. Tragiczne wieści, złośliwe insynuacje, plotki, nawet jeśli są fałszywe, wzbudzają sensacje. Pierwszy plan w codziennych serwisach informacyjnych zajmują: terror, wojny, krzywdy, niesprawiedliwość. Zła nie możemy uniknąć. Jest rzeczywistością. Działa także na płaszczyźnie społecznej. Przenika politykę...

Zła nie możemy uniknąć. Jest rzeczywistością. Działa także na płaszczyźnie społecznej. Przenika politykę i handel, nasyca kulturę popularną i rozrywkę.

„Każda z ludzkich wad stanowi pożywkę niebezpiecznych zjawisk społecznych: rozwiązłość – sprzyja pornografii; łakomstwo – uzależnieniom w sferze żywienia i substancji chemicznych; zawiść – terroryzmowi; gniew – przemocy; lenistwo – obojętności na problemy i cierpienia innych; chciwość – nadużywaniom zaufania publicznego, a pycha – dyskryminacji”.

źródło opisu: http://www.salwator.com/599,fascynacja-zlem-wady-glowne.html

źródło okładki: http://www.salwator.com/599,fascynacja-zlem-wady-glowne.html