Aby nie obtłuściła się dusza Twoja

Wydawnictwo: Elipsa
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7151-877-5
Religia, dusza, dobro, zło, aksjologia,
religia

..W przedstawionych w książce esejach powtarzają się często bom mot`y (zręczne zwroty, zręczne sformuowania), a przykładem może być stwierdzenie Alberta Camus`a, że cel nie uświęca środków, ale środki mogą uświęcać cel. W różnych esejach powtarzam również opis faktu dążenia do zmiany pogladów, np. Rzymu na Oświecenie i tego skutki. Uważam, że jest to ważne dla historii Europy i świata i dlatego, że są ważne w różnych opisywanych w esejach sytuacjach.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Elipsa 2010

źródło okładki: Dom Wydawniczy Elipsa 2010