Zgłosuj na książki roku 2017

Słudzy i wrogowie imperium. Rosyjskie rozmowy o końcu historii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia, Idee, Myśl polityczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arcana
978-83-60940-60-0
Jerzy-Gordon

Książka Filipa Memchesa łączy w sobie dwie niezwykłe cechy: zdolność zwięzłego uchwycenia poglądów rosyjskich elit oraz umiejętność wyeksponowania ich różnorodności i wewnętrznych sprzeczności. Jest to książka dla tych, których obchodzą losy Rosji i Polski. Umiejętność stawiania pytań Rosjanom to rzadka sztuka, którą Filip Memches posługuje się z prawdziwą maestrią. (prof. Ewa Thompson) ...

Filip Memches w znakomitych rozmowach pomaga zrozumieć miejsce Rosji w wyobraźni politycznej samych Rosjan. Od Aleksandra Zinowiewa do "polittechnologów" Kremla - jego rozmówcy wprowadzają nas w krąg najważniejszych pytań o teraźniejszość i przyszłość Imperium. (prof. Andrzej Nowak)

Z rozmów, przeprowadzonych przez Filipa Memchesa z rosyjskimi intelektualistami, wyłania się obraz "rosyjskiego końca historii", który tworzy zarówno poczucie zagrożenia rozpadem, fundamentalne problemy z tożsamością, jak i głęboka potrzeba rewanżu. (prof. Włodzimierz Marciniak)

źródło opisu: Arcana, 2009

źródło okładki: www.arcana.pl