System konstytucyjny Ukrainy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Systemy konstytucyjne państw świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
978-83-7059-802-0
prawo, parlamentaryzm, Ukraina

W pracy omówiono historię konstytucjonalizmu ukraińskiego sięgającego XVI i XVII wieku, próbę budowania państwowości w okresie wydarzeń rewolucyjnych w latach 1917 – 1920, co zakończyło się układem o włączeniu Ukrainy w skład ZSRR jako republiki związkowej. Szczegółowo przedstawiono najnowszą historię tworzenia konstytucyjnych organów władzy i rządów, systemu praw i wolności obywatelskich od chwili uchwalenia Deklaracji suwerenności państwowej w dniu 16 lipca 1991 r. przez Radę Najwyższą USSR.

źródło opisu: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/