Zgłosuj na książki roku 2017

Historie de l'eglise catholique
83-211-0268-9
religia
Family

Pytanie o dzieje Kościoła jest dla wielu równie pasjonujące jak pytanie o samą historię i sens egzystencji. Wydaje się, że Pierre Pierrard, wykładowca w Instytucie Katolickim w Paryżu, autor prac publikowanych przez najbardziej znane firmy wydawnicze, znawca historii społecznej i religijnej współczesnej Francji, potrafił pogodzić wymagania stawiane w naszej epoce dziełu naukowemu z postulatem przystępności, nieodłącznym, jeśli chodzi o szersze koła czytelników. Otóż dzięki jasności wykładu i przemyślanej kompozycji Historię Kościoła czyta się z nie słabnącym zainteresowaniem, od pierwszej do ostatniej strony książki. Uderza nas przy tym umiejętne powiązanie wyników badań z zakresu różnych specjalności naukowych, a także dość dyskretnie przejawiane zaangażowanie osobiste Autora. Niezmiernie ważna jest także okoliczność, że to zwięzłe studium pozwala nam widzieć przyszłość Kościoła w perspektywie nie tylko wiary i nadziei, ale także — i to może przede wszystkim — miłości chrześcijańskiej, pojmowanej na miarę palących potrzeb społecznych, ujawnianych w dobie obecnej z coraz większą mocą.

źródło opisu: http://www.antykwariatmole.abc24.pl/default.asp?kat=71420&pro=424955

Andrzej | 2014-10-05
TommyJK | 2013-04-17