Dwaj bracia

Tłumaczenie: Barbara Wójcik
Cykl: Dzieci sztormu (tom 31)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
To brodre
romans, saga norweska
Amanda

Agnete dogląda chorej matki, a Synne tymczasem pozwala się uwodzić młodemu Gabrielowi Falchenbergowi. Ci, którzy coś o tym wiedzą, milczą. Chłopak łączy Synne ze sobą więzami, które wydają się nie do rozerwania, a jednocześnie nadal podrywa służące. Jego starszy brat, Edvard, widzi to i cierpi, bo sam od dawna kocha się w córce Agnete. Nie ma jednak odwagi nic zrobić. Gabriel grozi, iż raczej zabije pannę de Barras, niż wypuści ją z rąk. Christophe wierzy, że jego związek z Christence jest tajemnicą, ale ona zachowuje listy, które do niej pisywał. Pewnego dnia przed drzwiami Agnete pojawia się lensman...

Gabriel klęczał nad nim z nożem w dłoni. Powoli opuścił ramię i rozgarnął czubkiem noża poły jego koszuli.
- Ja potrafię zabijać - wycedził cicho. - Wiesz o tym. Mogę zabić nożem lub trucizną, której używamy do preparowania ptaków.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2012,

źródło okładki: Zdjęcie autorskie