Gantz Volume 04

GANTZ, manga, seinen,
komiksy
angielski
Placek

A new game begins! The masochistic orb Gantz has gathered a new crew of ordinary citizens to play within its dangerous plot. The new draft picks and returning survivors are thrown headfirst into a new game promising a far more lethal prey. This time their target is a strange robot in the guise of famed Japanese folk singer Tanaka Seijin, but what monstrous alien form lurks beneath this crooning facade?

Kei, Masaru, and Kishimoto, now seasoned pros of this diabolical death match, have to decide whether it's in their best interest to let this new batch of recruits in on the details and pitfalls of the game, or use their previous assignment's scars to their advantage.

źródło opisu: http://www.darkhorse.com

źródło okładki: http://www.darkhorse.com/

Villiana | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Kei popełnia straszliwy błąd, kiedy zostaje przeniesiony do tajemniczego pokoju z kulą, nie zabiera kombinezonu. Nie udaje mu się nic wymyślić i jako pierwszy zostaje teleportowany na miejsce akcji, gdzie staje na dzień dobry twarzą w twarz z obcym Tanaką, wyglądającym na pozór niegroźnie, ale skrywającym potężną moc.

Dużo akcji w tej części. Nowy obcy do zlikwidowania był przerażający, nawet bardziej w swojej „łagodniejszej” wersji. Bohaterowie są lekko mówiąc zdesperowani, nowi nie za bardzo wiedzą co się dzieje, na czym gra polega i o jaką stawkę muszą walczyć. Gimnazjalista próbuje za wszelką cenę w pojedynkę przechwycić obcego Tanakę, aby odzyskać wolność. Jedyną osobą, która zachowuje w miarę zimną krew jest Masaru. Generalnie akcja fajna, jak zwykle są trupy, jest na ostro. Wkurzają mnie przeciągnięcia, zbliżenia na twarze, które są dość mdłe i wyrażają mało emocji, po kilka razy podobne ujęcia, oraz oczywiście wszystko co się dzieje wokół cycastej panienki, którą każdy...

Gatts | 2017-11-29
Na półkach: Mangi, Przeczytane