Adrian Tync

Zbiór wszystkich tekstów teoretycznych autorstwa wybitnego polskiego eseisty, poświęconych wyłącznie kwestii interpretacji dzieła literackiego. Obok tak klasycznych już szkiców, jak O problemach „sztuki interpretacji” czy Miejsce interpretacji, zawiera również wypowiedzi mniej znane. Książka stanowi oprócz tego ciekawy dokument wieloletnich zmagań Janusza Sławińskiego z podstawowym pytaniem wszystkich badaczy literatury, a także nas, czytelników – jak skutecznie wsłuchiwać się w mowę dzieła.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,355.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/userfiles/image/ksiazki/355.jpg

yootsuu | 2012-12-31
Przeczytana: 25 listopada 2012

jedna z cięższych lektur na zajęcia z literaturoznawstwa, jednak warto przez nią przebrnąć ze względu na ciekawe informacje. ;)

Monika | 2016-02-22
metner | 2015-12-06