C++. Biblioteka standardowa. Podręcznik programisty

Wydawnictwo: Helion
The C++ Standard Library: A Tutorial and Reference
informatyka, programowanie, C++

Biblioteka standardowa C++ to zestaw klas oraz interfejsów znacznie rozszerzających język C++. Nie jest ona jednak łatwa do przyswojenia. W celu pełnego wykorzystania udostępnianych przez nią komponentów oraz skorzystania z jej możliwości, konieczne jest odwołanie się do materiałów zawierających nieco więcej informacji niż tylko listę klas oraz zawartych w nich funkcji. Książka "C++....

Książka "C++. Biblioteka standardowa. Podręcznik programisty" dostarcza wyczerpującej dokumentacji każdego z komponentów biblioteki, jak również przystępnych wyjaśnień złożonych zagadnień; prezentuje praktyczne szczegóły programowania, niezbędne do skutecznego zastosowania omawianej biblioteki w praktyce. Znajdziesz w niej również liczne przykłady działającego kodu źródłowego.

Książka "C++. Biblioteka standardowa. Podręcznik programisty" opisuje aktualną wersję biblioteki standardowej C++, w tym jej najnowsze elementy dołączone do pełnego standardu języka ANSI/ISO C++. Opis skoncentrowany jest na standardowej bibliotece wzorców STL (ang. Standard Template Library), kontenerach, iteratorach, obiektach funkcyjnych oraz algorytmach STL. W książce tej znajdziesz również szczegółowy opis kontenerów specjalnych, łańcuchów znakowych, klas numerycznych, zagadnienia lokalizacji programów oraz omówienie biblioteki IOStream. Każdy z komponentów został dokładnie przedstawiony wraz z opisem jego przeznaczenia oraz założeń projektowych, przykładami, czyhającymi pułapkami, jak również definicją udostępnianych przez niego klas oraz funkcji.

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Mariusz B | 2014-10-22
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: 22 października 2014

Książka, która praktycznie wyczerpuję temat biblioteki standardowej C++. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i osoba zaczynająca poznawanie biblioteki standardowej i osoba, która na używaniu jej spędziła już trochę godzin. Jednak nie jest to książka dla początkujących w języku c++. Obeznanie ze składnią języka i jego zasadami, a przede wszystkim szablonami wskazane, rzekłbym niezbędne. Drukowana wersja na półce nie raz będzie stanowić materiał referencyjny. Warta swojej ceny i jestem przekonany, że nie będzie tylko zbierać kurzu na półce.

Warto zaopatrzeć się w drugie wydanie, które opiera się na nowym standardzie C++11.