Not without my sister

Okładka książki Not without my sister Kristina Jones
Okładka książki Not without my sister
Kristina Jones Wydawnictwo: Harper Element biografia, autobiografia, pamiętnik
Not without my sister
Harper Element
2007-01-01
2007-01-01

Przeczytałam tę książkę w ramach praktyki języka angielskiego, bo posiadam tylko oryginalne wydanie. Nie wiem czy była wydana w Polsce (wygląda na to, że nie). Nie należy tu oceniać zdolności literackich tych dziewczyn, bo są to spisane wspomnienia trzech sióstr. Ta książka to przestroga przed wszelkiego rodzaju sektami. Ukazuje jak pozbawione wyboru dzieci traktuje się w ugrupowaniu religijnym o nazwie "Rodzina" lub "Wspólnota Niezależnych Chrześcijańskich Zgromadzeń Misyjnych", a wcześniej występujące pod nazwą "Dzieci Boże" (Children of God) oraz Family of Love (Rodzina Miłości). Ogromne brawa dla dziewczyn za odwagę i chęć ustrzeżenia innych przed tą destrukcyjną "misyjną organizacją chrześcijańską". Psychomanipulacja, zmiany tożsamości, molestowanie seksualne czy bezwzględne posłuszeństwo wobec dorosłych to typowe narzędzia, jakimi posługuje się ta organizacja i przez to wszystko właśnie przeszły te siostry. Głupota ludzka bywa niepojęta, a historie przedstawione w tej książce są bardzo wstrząsające.

Dodaj cytat z książki Not without my sister