Płonące niebo

Seria: Seria ze śmigiełkiem
Wydawnictwo: L&L
Fieux du Ciel
kopernix

W książce tej Pierre Clostermann przedstawia fascynujące przeżycia pilotów w czasie drugiej wojny światowej. Każda z tych lotniczych historii, wybrana spośród tysięcy innych, przedstawia określoną fazę bezlitosnych walk toczonych w powietrzu: jesteśmy świadkami rozpaczliwych walk nad zalaną przez niemieckie wojska Belgią, przeżywamy japoński najazd na wyspy Pacyfiku, śledzimy heroiczną obronę Malty pod codziennym gradem bomb: | jesteśmy nad Polską, która została wystawiona w ostatniej chwili, tuż przed zakończeniem wojny, na pastwę niemieckiej zemsty. Bierzemy udział w zasadzce na admirała Yamamoto zastawionej na Dalekim Wschodzie i dowiadujemy się o samobójczym poświęceniu japońskich pilotów. Te trzymające w napięciu opowiadania, mimo tego, że rozgrywają się na niebie w różnych częściach świata - mają ze sobą coś wspólnego - zawsze chodzi w nich o ludzi biorących osobisty udział w walce. We wszystkich tych epizodach chodzi tylko o człowieka, który swoją odwagą, zręcznością i poczuciem obowiązku stawia czoło niebezpieczeństwu i widzi swoje przeznaczenie w zwycięstwie albo śmierci... Clostermann ceni rycerskość - u swoich przyjaciół i wrogów. Jego dzieło jest bogate w opisy najbardziej dramatycznych chwil w historii tej wojny i pokazuje nam... że odwaga i bohaterstwo nie są w żadnym wypadku cechą tylko i wyłącznie jednej wybranej narodowości.

źródło opisu: Wydawnictwo L&L

źródło okładki: http://empik.rp.pl/plonace-niebo-clostermann-pierre,363238,ksiazka-p

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!