Od ajda do zlatoroga. Slovenska bajeslovna bitja

Wydawnictwo: Mohorjeva
słoweński
welesxxi

Knjiga je namenjena vsem, ki jih zanimata slovensko bajeslovje in mitologija. Vendar je, kot pravi Andrej Pleterski v recenziji tega dela, potrebno poudariti, da vsakomur razumljiva in tekoča pripoved, ki omogoča razumevanje najširšemu krogu bralcev, ni v škodo strokovnosti tega teksta. K boljšemu vpogledu v obsežno snov, ki se je loteva ta knjiga, zelo pripomorejo kratek in tehten uvod,...

K boljšemu vpogledu v obsežno snov, ki se je loteva ta knjiga, zelo pripomorejo kratek in tehten uvod, poglavje o pregledu raziskovanja slovenskega bajeslovja, slovar bajeslovnih bitij, slikovno gradivo in krajši odlomki ljudskih pripovedi. In če bralca kateri od bajeslovnih likov, motivov ali situacij, opisanih v knjigi, zanima bolj poglobljeno, ima v opombah in spisku virov in literature, odlično izhodišče za nadaljne seznanjanje s konkretno zadevo.
Še to: dodatno težo pregledni predstavitvi te obsežne snovi pa daje še vpetost bajk v evropski in širši prostor in predstavitev različic bajk in bajeslovnih likov v slovenskem prostoru.

źródło opisu: Mohorjeva 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie