Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
83-7207-406-2
technika
Weronika

Książka może być potraktowana jako ogólne wprowadzenie do studiów technicznych, a w szczególności, jako wprowadzenie do inżynierii materiałowej - tego kierunku, który wyznaczać będzie postęp techniczny w XXI w. Autorzy piszą o genezie nauki o materiałach, jej istocie i szczególnej roli w rozwoju ludzkiej cywilizacji oraz perspektywach na przyszłość. Zwracają również uwagę na środowiskowe zagrożenia niekontrolowanego rozwoju przemysłu, na ograniczenia zasobów energii i materiałów, wskazując na konieczność poszanowania Przyrody i uczenia się od niej.
Książka adresowana jest bezpośrednio do studentów pierwszych lat wydziałów inżynierii materiałowej, mogą z niej także skorzystać studenci innych wydziałów politechnicznych, studenci fizyki, i licealiści zastanawiający się nad wyborem kierunku studiów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopw.pl/index.php?s=karta&id=247

źródło okładki: http://www.wydawnictwopw.pl/index.php?s=karta&id=247