Synnin viemää

fiński
Nefer

Książka o powstaniu i twórczości fińskiego zespołu H.I.M. (His Infernal Majesty).

vampireheart | 2013-07-17
Przeczytana: 2011 rok

Juno Jurtune urodził się w 9 lipca 1953 roku w Oulu (Finlandia) i znany jest głównie z komiksów i ilustrowanych noweli. 15 października 2002 roku wydał książkę "Synnin viemää", w której dokładniej poznajemy fiński zespół HIM. Autor towarzyszył zespołowi przez pewien czas, rozmawiał z członkami i, oczywiście, kłócił się... szczególnie z wokalistą- Ville Valo.

HIM to zespół założony w 1991 roku w Helsinkach. Serca Finów podbił sześciominutową balladą "When Love And Death Embrance", wcześniej zwracając na siebie uwagę odważnym krokiem- coverem kultowej piosenki Isaac'a "Wicked Game". Szybko zyskali fanów w całej Europie, szczególnie w Niemczech. HIM to pierwszy fiński zespół, który odniósł sukces na rynku amerykańskim, a nowatorskość zespołu polega na połączeniu romantycznych tekstów i dość mrocznej muzyki (choć nie typowo metalowej, jak wskazuje na to ich etykieta "love metal").

Sięgnięcie po tą pozycję było dla mnie tylko kwestią czasu. Chociaż przeczytałam ją po raz pierwszy w...

luciferii | 2017-03-06
Lumina | 2016-09-05