Żołnierze imperium japońskiego

Wydawnictwo: Bellona
Warriors of The Rising Sun
Sora-chan115

Żołnierze japońscy wielokrotnie zdołali wykazać się prawdziwą odwagą, stawiając czoło nierzadko znacznie liczniejszym oddziałom nieprzyjaciela, jednak ich wyrafinowane okrucieństwo sprawiło, że stali się najbardziej znienawidzoną armią. Książka opisuje ewolucję armii japońskiej od potomków samurajów, kierujących się honorowym kodeksem "Bushido" do żołdaków, którzy zmasakrowali tysiące ludzi w czasie wojny na Pacyfiku.

PieprzowyPirat | 2015-11-17

Dobra książka opisująca historię japońskiej armii od końca IXI w. do zakończenia II wojny światowej. Pokazuje "przejście" żołnierza japońskiego od czasów gdy zachód zachwycał się japońską armią i tym jak ta traktuje jeńców (np: w czasie wojny z Rosją 1904-05), po II wojnę światową, w której Japończycy wsławili się bestialstwem i okrucieństwem.

alexliv | 2017-12-28
Przeczytana: 25 listopada 2016