Zarządzanie kapitałem ludzkim w polskich przedsiębiorstwach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydawnictwa Profesjonalne PWN – HR". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16261-0
biznes, finanse
Livi

W dobie gospodarki opartej na wiedzy właściwe zarządzanie kapitałem ludzkim nabiera szczególnego znaczenia dla rozwoju przedsiębiorstwa. Wiedza, kompetencje i postawy pracowników składają się na istotną część jego wartości. Autorka przedstawia tę problematykę zarówno od strony teoretycznej, jak i przez pryzmat badań empirycznych przeprowadzonych w polskich przedsiębiorstwach. Omawia najważniejsze problemy i wyzwania, przed którymi stają polscy menedżerowie i wskazuje pomocne w ich pracy narzędzia. Uwzględnia takie aspekty nowoczesnego zarządzania jak: konkurencyjność, innowacyjność, zarządzanie różnorodnością i zarządzanie wiedzą. W aneksie do książki Czytelnik znajdzie przykładowe ankiety wykorzystywane w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz analizy przypadków zaczerpnięte z polskiej praktyki gospodarczej.

Praktyczny charakter książki i wnikliwa analiza badań empirycznych sprawiają, że praca jest wyjątkowo cenną pozycją na polskim rynku wydawniczym.

Książka adresowana jest do:
-specjalistów z działów HRM,
-doradców personalnych,
-studentów zarządzania, doktorantów, kadry akademickiej,
-uczestników szkoleń i treningów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

źródło opisu: http://www.pwn.pl/

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!