Wielka zdrada

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Det store sviket
romans, saga norweska
Amanda

Oline rodzi martwe dziecko i traci nadzieję na to, że kiedyś jeszcze będzie matką. Andrea interesuje się małą Lailą, osieroconą dziewczynką, która tak bardzo potrzebuje opieki i ciepła. Chce ją wziąć na wychowanie, jednak Astri zna kogoś, kto da małej jeszcze więcej miłości. Øyvind Øya nie zakończył jeszcze swoich wojennych rozliczeń. Gdy dowiaduje się, że Lars Storset nadal żyje, postanawia odwiedzić Astri. Zdaniem Øyvinda Lars jest największym zdrajcą ze wszystkich. Twierdzi, że jeśli akuszerka nie pomoże w polowaniu na byłego męża, będzie miała udział w jego zdradzie.

Øyvind ruszył w stronę drzwi. Już stojąc w korytarzu wydał z siebie okrzyk, w którym nie było ani krztyny żalu, tylko poczucie krzywdy.
- Niech uważa, ta kłamliwa krowa! Jak to zgłosi, to wytoczę jej proces o pomówienie! Pomówienie! Chyba naprawdę nie wiedział, o co powinien się martwić.

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2011

dnyms | 2015-11-12