Beginning PHP5, Apache, MySQL Web Development
83-7361-997-6
PHP, MySQL, Apache,

Tworzenie dynamicznych witryn WWW za pomocą technologii open source Zainstaluj i skonfiguruj serwery oraz narzędzia Połącz aplikację internetową z bazą danych Napisz samodzielnie system zarządzania treścią witryny PHP, Apache i MySQL to najpopularniejsze obecnie technologie służące do tworzenia i udostępniania w sieci dynamicznych witryn WWW. Łączy je jedna wspólna cecha --...

Tworzenie dynamicznych witryn WWW
za pomocą technologii open source

Zainstaluj i skonfiguruj serwery oraz narzędzia
Połącz aplikację internetową z bazą danych
Napisz samodzielnie system zarządzania treścią witryny

PHP, Apache i MySQL to najpopularniejsze obecnie technologie służące do tworzenia i udostępniania w sieci dynamicznych witryn WWW. Łączy je jedna wspólna cecha -- wszystkie dostępne są na licencji open source, co oznacza, że korzystanie z nich nie wiąże się z żadnymi opłatami. PHP to język programowania służący do pisania aplikacji internetowych, MySQL to baza danych, która przechowuje informacje wyświetlane na stronach, a Apache to serwer WWW, dzięki któremu witryny te dostępne są w internecie. Za pomocą tych narzędzi tworzone są portale, sklepy internetowe, fora dyskusyjne i inne strony, z których codziennie korzystają dziesiątki tysięcy użytkowników sieci.

"PHP5, Apache i MySQL. Od podstaw" to podręcznik dla tych użytkowników, którzy chcą poznać sposoby tworzenia dynamicznych witryn WWW w oparciu o te technologie. Przedstawia zasady pisania aplikacji internetowych, stosowania w nich formularzy z mechanizmem weryfikacji poprawności wpisanych danych, łączenia aplikacji z bazą danych i modyfikowania elementów graficznych za pomocą PHP. Opisano tu także sposoby przechowywania danych użytkownika w plikach cookie, mechanizmy wysyłania poczty elektronicznej, obsługi błędów i ograniczania dostępu do określonych obszarów witryny za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Każde zagadnienie zaprezentowano na rzeczywistych przykładach dynamicznych witryn WWW.

Instalacja i konfiguracja Apache, PHP i MySQL-a
Podstawowe elementy języka PHP
Komunikacja z bazą danych
Wyświetlanie oraz modyfikowanie danych
Obsługa formularzy i weryfikacja poprawności wpisów
Korzystanie z elementów graficznych i zastosowanie biblioteki GD
Obsługa błędów
Komunikacja za pomocą poczty elektronicznej
Mechanizmy logowania i personalizacji serwisu
System zarządzania treścią serwisu WWW
Lista mailingowa i forum dyskusyjne
Elementy sklepu internetowego
Analiza ruchu w witrynie WWW za pomocą statystyk

Poznaj najnowsze technologie tworzenia dynamicznych witryn WWW

źródło opisu: http://helion.pl/

Tomek | 2010-12-17

Bardzo dobra do nauki podstaw programowania w php.

rafikbraca | 2015-08-13
Kamil Kokot | 2014-01-23