Zgłosuj na książki roku 2017

Blade II
blade
komiksy
Wkp

Czarnoskóry pół-człowiek, pół-wampir. Szybki i bezwzględny. Dla wrogów bestia, której trzeba się bać. Dla przyjaciół bestia, do której trzeba się przyzwyczaić. Tym razem Blade musi zmierzyć się z nową, krwiożerczą rasą wampirów. Czy zwycięży? Przedstawiamy oficjalną, komiksową adaptację filmu pt. BLADE II. Wstęp Davida S. Goyera - scenarzysty filmu Blade II: Przed wami BLADE II. Dziwne...

Przedstawiamy oficjalną, komiksową adaptację filmu pt. BLADE II.

Wstęp Davida S. Goyera - scenarzysty filmu Blade II:

Przed wami BLADE II. Dziwne wrażenie, trzymać w rękach adaptację komiksową filmu, który sam jest adaptacją komiksu. Groteskowe, nieprawdaż? Ale nie martwcie się. Historie z udziałem Blade'a zawsze były trochę zakręcone.
Wiele wody upłynęło zanim udało się sfilmować przygody Blade'a. Wszystko zaczęło się, kiedy byłem małym chłopcem. Pamiętam, jak zajechałem moim nowym rowerem do lokalnego sklepiku, w którym kupiłem komiks pt. TOMB OF DRACULA (album, w którym po raz pierwszy pojawił się Blade). Lata później, gdy podrosłem i zostałem scenarzystą filmowym, postawiono mnie przed szansą przeniesienia Blade 'a na wielki ekran. Chwyciłem byka za rogi. Pierwszy film był wielkim sukcesem. Blade stał się czymś na kształt fenomenu. Ludzie od razu zaczęli mówić o kontynuacjach (użyłem liczby mnogiej, ponieważ nawet teraz, gdy piszę ten wstęp, myślimy o nakręceniu trzeciej części Blade'a).
Steve Gerber i Alberto Ponticelli odwalili kawał dobrej roboty. Stworzyli z mojego skryptu naprawdę świetny komiks. Przyznam szczerze, że było to dziwnie ekscytujące uczucie - czytać strony Steve'a. Usiądźcie zatem wygodnie i delektujcie się. Jestem pewien, że ten komiks zaostrzy wasz apetyt na film.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

Wkp | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXXVI

Minęły trzy lata od wydarzeń znanych z Blade'a. Blade odnajduje przetrzymywanego przez wampiry Whistlera, ale jego życie nie może być łatwe. Oto bowiem wampiry proszą go o pomoc w pokonaniu Jareda Nomaka, zupełnie nowego rodzaju wampira żywiącego się zarówno wampirami, jak i ludźmi...

Jak na adaptację filmu pozycja całkiem przyzwoita. Wprawdzie krytycy narzekali, że poza ceną i okładką (zob. Produkt) nie ma tu nic wartościowego, ale nie jest to prawda. Komiks nie powala rysunkami, nie mniej czyta się go dobrze. Fabuła to oczywiście kopia fabuły filmu, jednak czyta się go lepiej, niż ogląda słaby film, który był jego podstawą.

Poza tym należy pochwalić kolor i wydanie (twardsza oprawa, kredowy papier...)

Mandragora wydawała komiksy naprawdę z szacunkiem, nawet jeśli były to średnie dzieła.

Polecam fanom filmu i grozy, reszta może sobie darować.

Jakubxx | 2016-03-20
Majchu | 2012-10-14