Przedsiębiorczość w turystyce. Zasady i praktyka

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Praca zbiorowa pod red. Małgorzaty Bednarczyk. Podręcznik Przedsiębiorczość w turystyce wraz z praktycznymi przykładami jest przewodnikiem dla nowoczesnych menedżerów rynku turystycznego. Pozwala na: - zrozumienie znaczenia przedsiębiorczości w zarządzaniu; - obniżanie ryzyka planowania przedsięwzięć; - formułowanie i wdrażanie przedsięwzięć przedsiębiorczych; - poznanie przedsiębiorczości...

Praca zbiorowa pod red. Małgorzaty Bednarczyk.

Pozwala na:
- zrozumienie znaczenia przedsiębiorczości w zarządzaniu;
- obniżanie ryzyka planowania przedsięwzięć;
- formułowanie i wdrażanie przedsięwzięć przedsiębiorczych;
- poznanie przedsiębiorczości międzynarodowej na przykładzie rynku Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.

Dlaczego warto studiować podręcznik?

Robert Korzeniowski w pierwszym rozdziale książki dowodzi, że sukces jest bezpośrednio związany z profesjonalizacją i działaniami przedsiębiorczymi.

Publikacja została przygotowana przez Zespół i Partnerów Katedry Zarządzania w Turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podręcznik jest adresowany do studentów, aktualnych i potencjalnych przedsiębiorców oraz pracowników instytucji publicznych, a także społecznych, wspomagających profesjonalizm i przedsiębiorczość w zarządzaniu turystyką.

www.turystyka.uj.edu.pl

Spis treści:

Przedmowa - Małgorzata Bednarczyk 7

Wprowadzenie - Robert Korzeniowski o profesjonalizacji współczesnego sportu i przedsiębiorczości - Robert Korzeniowski 11

Rozdział I
Co to jest przedsiębiorczość? - Małgorzata Bednarczyk 19
1.1. Pojęcie przedsiębiorczości 19
1.2. Proces przedsiębiorczości 23
1.3. Typy przedsiębiorczości 26
Bibliografia 31

Rozdział II
Przedsiębiorczość organizacyjna 33
2.1. Przedsiębiorcza orientacja firmy - organizacyjne uczenie się - Jarema Batorski 33
2.2. Przedsiębiorczość jako proces zarządzania wiedzą - Jarema Batorski, Joanna Skrzypczak 36
Bibliografia 42

Rozdział III
E-przedsiębiorczość 43
3.1. Formalno-prawne uwarunkowania prowadzenia biznesu turystycznego w sieci - Sebastian Kopera 43
3.2. Jak założyć e-biuro podróży? - Sebastian Kopera, Jacek Panek 47
3.3. Cyfrowe instrumenty przedsiębiorczości turystycznej - Sebastian Kopera 58
Bibliografia 74

Rozdział IV
Współczesny rynek turystyczny 77
4.1. Specyfika rynku turystycznego - Małgorzata Bednarczyk 77
4.2. Jakość i personel w przedsiębiorczości turystycznej - Ewa Wszendybył-Skulska 80
4.3. Bezpieczeństwo produktów i usług w turystyce - Marta Najda-Janoszka 111

7.3. Klastry i inkubatory przedsiębiorczości - Jacek Gancarczyk 202
7.4. Wsparcie funduszy Unii Europejskiej - Jacek Gancarczyk 205
Bibliografia 230

Rozdział VIII
Przedsiębiorczość międzynarodowa - przykłady rynków i firm na Ukrainie i w Federacji Rosyjskiej 235
8.1. Uwarunkowania prowadzenia biznesu turystycznego na Ukrainie - Mariusz Żurek 235
8.2. Rynek i przedsiębiorstwo turystyczne w Federacji Rosyjskiej - Grzegorz Sroślak 250
Bibliografia 261

Załączniki 265