Fortyfikacje III Rzeszy w rysunkach przestrzennych

Wydawnictwo: Carbo Media
978-83-924445-4-1
fortyfikacje, forty, bunkry, umocnienia
Getos

Robert Marek Jurga zajmuje się zawodowo badaniem fortyfikacji, pisaniem i ilustrowaniem książek i artykułów z dziedziny wojskowości. Jest autorem kilkunastu książek, kilkudziesięciu artykułów dotyczących historii fortyfikacji. Specjalizuje się w rysunkach przestrzennych otwartych, z których część wystawiana jest na krajowych i zagranicznych wystawach autorskich. Zajmuje się również malarstwem...

Jest autorem kilkunastu książek, kilkudziesięciu artykułów dotyczących historii fortyfikacji. Specjalizuje się w rysunkach przestrzennych otwartych, z których część wystawiana jest na krajowych i zagranicznych wystawach autorskich. Zajmuje się również malarstwem miniaturowym wykonywanym w technice akwarelowej, prezentującym najczęściej zabytki architektury.

źródło opisu: http://www.pelta.pl

źródło okładki: http://www.pelta.pl

Marcin Kowalczyk | 2017-11-28
Na półkach: Przeczytane, Militaria
Przeczytana: 28 listopada 2017

Bunkry- czyli jest fajnie.
Bunkry "rajcują" niejednego fana militariów. Mają w sobie tajemnicę i potęgę.
Autor przeczytanej książki przez wiele lat sporządzał ich rysunki. Gromadził je wszystkie w szufladzie, aż ktoś podsunął mu pomysł, aby je opublikować.
Zrobiono to po mistrzowsku.
Po pierwsze wybrano i podzielono tematycznie rysunki. Czytelnik nie dostaje przypadkowego bigosu. Po drugie bardzo starannie je opisano.
Opiniowany album zawiera w sobie dużo tekstu.
Przyjęto dość dobrą formę. Po lewej stronie jest tekst, po prawej rysunek. Rysunki podzielono w zależności od umiejscowienia w systemie obrony i funkcji.
W książce mamy opisane i zilustrowane fortyfikacje III Rzeszy.
Oprócz drobiazgowego przedstawienia różnych budowli obronnych, mamy kwatery Hitlera, tajny poligon w Łebie i bunkry dla U-bootów.
Autor nie ogranicza się do samego opisu budowli ale zahacza też o sposoby jej maskowania i prowadzenia obrony.
Zdarzą się takie perełki jak obrotowe mosty, czy będące na...

Vovoka | 2017-08-17
Dominik | 2015-01-24