Motyle. Kolorowanka

Vesper
2016-02-03
2016-02-03
kolorowanka motyle kwiaty

Bardzo ciekawe grafiki, ręcznie wykonane - delikatna kreska i wiele drobnych szczegółów do kolorowania. Papier niezbyt gruby i raczej nie do mokrych mediów typu akwarele czy tusze, ale kredki pięknie się na nim rozprowadzają.
Kartki mają perforacje, więc można się zrelaksować przy kolorowaniu, a następnie wyrwać kartkę, oprawić i dać komuś bliskiemu w prezencie.

1954

Pamiętacie, jak dawno temu mówiłam, że to wcale nie koniec KREATYWNEJ SOBOTY? Teraz pokazuję Wam, że mówiłam prawdę. Na rynek wychodzi jeszcze więcej kolorowanek niż na samym początku. Teraz już nie kupuję każdej, która mi wpadnie w ręce, a i tak w domu mam ich tyle, że do końca życia nie wykoloruje. Czasami jednak pojawia się coś, obok czego nie mogę przejść obojętnie. Do tej pory trzymałam się naprawdę mocno. Kiedy jednak pojawiła się zapowiedź Motyli... Sami widzicie, jak to się skończyło.

Wydawnictwo Vesper zdecydowanie góruje pod względem kolorowanek. Inne oficyny też chętnie wydają pochłaniacze stresu, jednak nie przyciągają mnie one tak mocno. Motyle podbiły moje serce już od pierwszego wejrzenia. Robert M. Jurga stworzył piękne ilustracje, dzięki czemu nie trzeba kolorować tej pozycji, żeby zachwycała. Czarno-białe obrazki wyglądają tak, że trudno mi będzie odważyć się i nadać im trochę koloru.

Pod względem technicznym trochę gorzej, gdyż obawiam się, że flamastry przebiją kartki, którym trochę do technicznych brakuje. Mimo to dla wielbicieli kredek pozycja idealna. Ja również popróbuję swoich sił. O ile mama - wielbicielka motyli - nie podkradnie mi tej kolorowanki. Widziałam, że pożądliwie na nią zerka. Zawsze mówiła, że kolorowanie to nie dla niej. Jeśli Motylom uda się ją do tego przekonać będę zachwycona. Z tej radości aż jej podaruję ją w prezencie. Ale tylko wtedy, gdy sama o nią poprosi. Odezwała się we mnie mała egoistka.

Podoba mi się też to, że autor wymaga od nas też trochę kreatywności. Dzięki temu nie tylko wypełniamy kolorami to, co stworzył on, lecz też jesteśmy zmuszeni trochę się wysilić. W ten sposób jesteśmy współautorami Motyli i możemy pochwalić się tym, co sami potrafimy. Doceniam zawsze autorów, którzy nie zapełniają sami każdej wolnej przestrzeni, ale też dają się wykazać innym. Połowa tej kolorowanki jest pusta. Czy uda Wam się wypełnić prośby Roberta M. Jurga i dorysować coś? Ja na pewno podejmę wyzwanie. Ostatnio brakowało mi czasu na kolorowanie, ale teraz nabrałam ochoty. Złapię za kredki i odstresuję się trochę. Wam polecam zrobić to samo, nieważne, ile macie lat.

papierowemiasta.blogspot.com - zdjęcia dostępne od 5 marca.

"Motyle" są nie tylko pięknie ilustrowane wzorami do kolorowania, ale i opatrzone komentarzami i instrukcjami, jak wykonać dany rysunek, czy też informacjami na temat różnych gatunków motyli. Śmiało mogę stwierdzić, że zarówno dorośli jak i dzieci, będą miały dużo frajdy z tej właśnie kolorowanki. Bo nie tylko będzie to sposób na relaks ale i można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o motylach. Przyznaję, że zakochałam się w kolorowaniu i na pewno mogę polecić wszystkim właśnie to piękne wydanie, jeśli czujecie pociąg do tego typu sztuki. Polecam.

„Kolorowanie to także sztuka, która na dodatek uczy cierpliwości.” str. 5

Przedstawiam Wam kolejną kolorowankę dla dorosłych, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vesper. Tym razem jest to kolorowanka, która w całości należy do wydawnictwa, toteż jest to jej pierwsze wydanie. Autorem rycin jest Robert M. Jurga polski grafik i ilustrator, natomiast opisami zajął się specjalista lepidopterolog Mariusz Mleczak.

Kolorowanka Motyle podobnie jak inne kolorowanki tego wydawnictwa jest bardzo starannie wykonana. Widać, że ludzie którzy nad tym pracują czytają uwagi recenzentów i się do nich stosują. Tematem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są motyle, przede wszystkim motyle dzienne, jednak autor postanowił przedstawić także pojedyncze motyle z innych grup, znajdują się również kwiaty, inne rośliny, a także kształty np. kwadraty i chociażby trójkąty.

Zapraszam na całą recenzję: http://nhoryzonty.blogspot.com/2016/02/motyle-kolorowanka-robert-jurga.html#more

„Kolorowanie to także sztuka, która na dodatek uczy cierpliwości.” str. 5

• Kolorowanki dla dorosłych 🎨