Spotkania z Małym Księciem

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7308-744-6
edukacja, pedagogika
fervently

Książka ma charakter monograficzny i dotyczy stymulacji dziecka do poznawania, przeżywania i przetwarzania świata w ramach wychowania przez sztukę, zgodnie z ideą integracji oddziaływań wychowawczo-dydaktycznych w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym. Przedmiotem opisanych w książce oddziaływań pedagogicznych (scenariusze sytuacji edukacyjnych oraz sprawozdania z ich...

Przedmiotem opisanych w książce oddziaływań pedagogicznych (scenariusze sytuacji edukacyjnych oraz sprawozdania z ich przeprowadzenia) jest aktywność dźwiękowo-muzyczno-ruchowa, językowa i plastyczna dzieci, wywołana przez bodźce kinetyczno-ruchowe, wzrokowe
i werbalne. Zabawy i działania twórcze powstały na podstawie książki „Mały Książę”.
Adresatami publikacji są nauczyciele i studenci kierunków pedagogicznych (specjalności wychowanie przedszkolne, nauczanie początkowe, sztuka, język polski).

źródło opisu: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=wysz...(?)

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=wysz...»

MagdaLena85 | 2016-01-03

Bardzo pocna książeczka dla nauczycieli i psychologów dziecięcych. Ale rónież polecam ją Rodzicom. To taki mały poradnik jak wyczulić dzieci na sztukę, piękno, świat.

mefisto81 | 2016-01-04