Zgłosuj na książki roku 2017

Poszukiwanie was wyzwoli. Judaizm w dialogu z religiami świata

Tłumaczenie: Violetta Reder
Wydawnictwo: WAM
The search will make you free. A Jewish dialogue with world religions
83-7318-773-1
religia
Bubełe

Dialog międzyreligijny stał się codziennym doświadczeniem ludzi na całym świecie. W Polsce znany jest głównie z perspektywy chrześcijańskiej. Książka Harolda Kasimowa, Poszukiwanie was wyzwoli. Judaizm w dialogu z religiami świata jest znakomitym wprowadzeniem w problematykę z perspektywy "starszych braci w wierze". Jej odbiorcą może być każdy zainteresowany odkrywaniem bogactwa różnych tradycji religijnych pozostających w twórczym dialogu. Dwujęzyczne wydanie pomocne może być zwłaszcza dla zaciekawionych przenikaniem idei ucznia Abrahama Joshuy Heschela do myślenia religijnego po obu stronach Atlantyku.

źródło opisu: WAM, 2006

źródło okładki: WAM, 2006