Unseelie

2009-11-01
2009-11-01

1997

Meredith Holmes - Unseelie

Ciemność smakowała jak gorzka kora i ziemia, ostre jagody i zimna woda. Nie mogłam jej

wyczuć, gdy do mnie przyszła, ale mogłam ja poczuć, posmakować jej, usłyszeć ją… Gdy Alfhild była mała, jej babcia nazywała ją jej księżniczką Wróżek i opowiadała jej wszystkie z jej ulubionych bajek. Nigdy nie wyobrażała sobie, że były prawdziwe.

Dorosła Alfhild, której zależy na uniknięciu tłumów reporterów i makabrycznych łowców pamiątek, którzy nie zostawią jej w spokoju, gdy jej brat, był sądzony i uniewinniony, w sprawie wielokrotnych morderstw, które prawie na pewno popełnił, dorosła Alfhild zmienia imię na Lorelei i ucieka z Luizjany do sanktuarium, które odziedziczyła po swojej babci, rodowego domu w Anglii.
Wszystko idzie świetnie, dopóki nie budzi się pewnego ranka by znaleźć nagiego mężczyznę w swoim krzaku róży. A wtedy zaczyna się gra…

Niewróżące dobrze zapoznanie Lorelei z Cadfaelem, uwodzicielsko pięknym księciem Unseelie nie przygotowuje jej na stanie się pionkiem pomiędzy starożytnymi królowymi dworów Wróżek, Iseult i Mabd. Jej niewyparzone usta i przemądrzała postawa zmieniają napięcie w wojnę między dworami: Seelie, ukrywających się za złotymi kłamstwami i ich oszałamiającym pięknem i Unseelie, od dawna uważanych za przerażające istoty, które uderzają nocą. Jej brat pracuje dla królowej Seelie. Mężczyzna, którego kocha, jest w kolejce do odziedziczenia tronu Unseelie.

hi choć uwielbiam książki o Fae tą czytało mi się nadzwyczaj długo jak widać aż całych 6 dni nie pamiętam abym aż tak coś pieściła w swoich rękach nie wiadomo jak by długie i nudno było :((((nie to że była nie ciekawa, to tylko dlatego iż była ona na każdym kroku tajemnicą, coraz więcej czegoś a mniej odpowiedzi i o strasznie mnie irytowało że nie potrafiłam się odnaleźć tam

Meredith Holmes - Unseelie

Dorosła...

Krzak róży połączy nas tak jak łączy nasze światy, on jest unsieelie ona jest potomną starożytnych. Jej brat należy do sieelie. Alfhild ma zostać małżonką Cadfaela. Jak by tego było mało dwa dwory przekazują ją sobie z rąk do rąk. A Gulliver chce ją zniszczyć. Zamknięta miedzy dwoma światami, bez możliwości protestu, nie przyjęła jedzenia, picia i podarku. Wysłana by zakończyć wojnę między dworami. By pokochać od dawna jej przyrzeczonego.

• Rezygnacja
  • Wróżki, Elfy