Samoloty Luftwaffe 1933-1945. Tom I

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ilustrowana Encyklopedia Techniki Wojskowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lampart
Getos

Samoloty Luftwaffe to dwutomowy, pełny i kompletny przegląd wszystkich typów samolotów użytkowanych przez lotnictwo III Rzeszy. Przedstawiono także konstrukcje prototypowe oraz najistotniejsze projekty. W poszczególnych rozdziałach w kolejności alfabetycznej umieszczono zakłady przemysłu lotniczego i ich konstrukcje. Poszczególne hasła zawierają powstania, rozwoju, zastosowanie bojowe oraz ogólny opis ok. osiemdziesięciu konstrukcji wraz z danymi taktyczno- technicznymi. Nie zabrakło również licznych fotografii i rysunków, w tym aksjometrycznych, jak i plansz barwnych z sylwetkami bocznymi.

źródło opisu: Lampart, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Grisznak | 2014-12-20

Fantastyczne kompendium. Ma kilka luk, głównie jeśli chodzi o konstrukcje projektowana, ale niezależnie od tego jest pozycją naprawdę dobrą.

Grzesio | 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria

Dość dobry leksykon poświęcony samolotom Luftwaffe, będący kompilacją uznanych publikacji zachodnich, prezentujący rzetelny poziom wiedzy sprzed jakichś 20 lat.
Niejaką wadą są pojawiające się tu i ówdzie błędy merytoryczne wynikłe z wadliwego tłumaczenia tekstów obcojęzycznych.

e2tomw | 2016-10-12
Raduss | 2015-12-31