Od abaku do komputera. Algorytmy i obliczenia

Wydawnictwo: RBA
A--

Urządzenia wspomagające liczenie zawsze były rezultatem wykorzystania dostępnej w danym czasie technologii i stosowanego w danej kulturze systemu liczbowego. Od prehistorycznych nacięć na kościołach zwierząt do rzymskich abaków, od cyfr arabskich do pierwszych kalkulatorów – dzieje obliczeń to także historia systemów liczbowych. Na końcu tego procesu ewolucyjnego znajdują się komputery, które mają ten sam cel co wszystkie urządzenia liczące będące ich przodkami: ułatwić wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych obliczeń.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: www.sklep.rp.pl, 2012

źródło okładki: www.sklep.rp.pl, 2012