Prehistoria i historia komputerów

Okładka książki Prehistoria i historia komputerów Robert Ligonniere
Okładka książki Prehistoria i historia komputerów
Robert Ligonniere Wydawnictwo: Ossolineum informatyka, matematyka
340 str. 5 godz. 40 min.
Kategoria:
informatyka, matematyka
Wydawnictwo:
Ossolineum
Data wydania:
1992-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1992-01-01
Liczba stron:
340
Czas czytania
5 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
83-0403809-9
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
494
492

Na półkach:

Bardzo szczegółowa historia ewolucji obliczeń automatycznych - od prymitywnych tabliczek, wykorzystujących pałeczki Neppera, urządzeń mechanicznych 17 wieku w rodzaju Pascaliny, przez wizjonera Babbage'a, który nie miał środków na zrealizowanie w 19 wieku prawdziwego komputera, który zaprojektował, przez wynalezienie programowania krosien Jacquarda na kartach perforowanych, mechanografię i zmasowaną obróbkę danych statystycznych, epokę przekaźników - pierwszych elektrycznych układów dwustanowych, badania Polaków (Marian Rejewski) nad deszyfrowaniem Enigmy i w konsekwencji (po zainspirowaniu "ojca informatyki" Alana Turinga[1]) nad powstaniem angielskich Colossów, założenie IBM, wreszcie do konstrukcji ENIAC-a na potrzeby obliczeń balistycznych, choć ukończono jego budowę po zakończeniu działań wojennych. ENIAC natomiast, choć prymitywniejszy niż kilka projektów europejskich (np. nie operował na systemie binarnym, nie miał jednostki arytmetycznej, ważył wielokrotnie więcej niż europejskie odpowiedniki),zaistniał w kulturze masowej i dał niezbędny impuls do wyjścia "mózgów elektronowych" z laboratoriów.
[1] Rejewski skonstruował maszynę - bombę - do kombinatorycznego łamania szyfrów Enigmy. Turing i jego zespół udoskonalili ten wynalazek w odpowiedzi na zwiększanie poziomów szyfrowania, przechodząc ostatecznie do budowy Colossów.

Bardzo szczegółowa historia ewolucji obliczeń automatycznych - od prymitywnych tabliczek, wykorzystujących pałeczki Neppera, urządzeń mechanicznych 17 wieku w rodzaju Pascaliny, przez wizjonera Babbage'a, który nie miał środków na zrealizowanie w 19 wieku prawdziwego komputera, który zaprojektował, przez wynalezienie programowania krosien Jacquarda na kartach perforowanych,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    19
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    4
  • Ulubione
    1
  • Tech
    1
  • -POSIADAM-
    1
  • Leksykon
    1
  • Do przeczytania
    1
  • .Posiadam
    1
  • ITC
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Prehistoria i historia komputerów


Podobne książki

Przeczytaj także