Majka, Romek i Mikołaj wyruszają na poszukiwanie skarbu. Na każdym etapie podróży stają przed trudną zagadką. łatwe do przeprowadzenia doświadczenia z wykorzystaniem materiałów, które każdy może znaleźć w domu pomagają im w jej rozwiązaniu. Nasi przyjaciele zdobywają też podstawowe wiadomości z zakresu fizyki i chemii: o świetle, dźwięku, bezwładności... Opis 21 tajemnic ze świata nauki i 90 prostych, lecz zaskakujących doświadczeń wszystko zabawnie zilustrowane i podane w atrakcyjnej formie komiksu. Okładka: twarda, Rok wydania: 2006,

Kalina | 2011-03-14