Okładka książki Chemia zdobywa świat

papier
Ela
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

„Zawsze było, co było, i zawsze będzie. Bowiem gdyby ono powstało, musiałoby przedtem nie istnieć. Z niczego zaś nic nie może powstać”. Melissos – filozof grecki Alchemia była filozofią życia, nauką tajemną o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu. Idea ta, wyniesiona ze starożytnego Egiptu, patronowała pracom alchemików- ludzi, którzy od dawien dawna zajmowali się badaniem świata. Największą taje...

Melissos – filozof grecki

Alchemia była filozofią życia, nauką tajemną o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu. Idea ta, wyniesiona ze starożytnego Egiptu, patronowała pracom alchemików- ludzi, którzy od dawien dawna zajmowali się badaniem świata. Największą tajemnicą alchemii było odrodzenie przez ogień. Tajemnicę tę oznaczano czterema literami I.N.R.I. – Igne Natura Renovatur Integra – „W ogniu odradza się cała natura”.

źródło opisu: "Nasza Księgarnia", 1968

Gdzie kupić?