Ilustrowane dzieje literatury polskiej

Wydawnictwo: Publicat
83-245-0173-8
Alane

Ilustrowane dzieje literatury polskiej obejmują historię naszego piśmiennictwa od najstarszych zabytków po Nobla Wisławy Szymborskiej. Portrety wybitnych twórców wzbogacone zostały licznymi ciekawostkami i anegdotami. Starannie dobrany materiał ilustrowany nadaje pozycji charakter albumowy, ukazując jednocześnie szerokie związki literatury polskiej ze sztuką innych krajów.

źródło opisu: Wydawnictwo Publicat

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Malwina | 2013-07-10

Można znaleźć dużo ciekawostek i zaskoczyć nimi w szkole, czy na wykładach z filologii. Ilustracje również ciekawe.

Magda | 2014-04-08

Podstawowe wiadomości z zakresu literatury okraszone znakomitymi ilustracjami, reprodukcjami i komentarzami.

Oliwia | 2015-03-01

Bardzo , bardzo ciekawa książka dotycząca literatury polskiej z pięknymi ilustracjami :)

książek: 2022
eremita55 | 2015-02-11