Gantz Volume 01

GANTZ, manga, seinen,
komiksy
angielski
David

The last thing Kei and Masaru remember was being struck dead by a subway train while saving the life of a drunken bum. What a waste! And yet somehow they're still alive? Or semi-alive? Maybe it's reanimated by some kind of alien orb with a nasty message: "Your lives are over. What you do with your new lives is up to me".

źródło opisu: http://www.bookdepository.com/Gantz-v-1-Hiroya-Oku/9781593079499

źródło okładki: http://www.bookdepository.com/Gantz-v-1-Hiroya-Oku/9781593079499

Villiana | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Wpadłam na tę mangę jak zwykle zupełnym przypadkiem. Postanowiłam przeczytać pierwszy tom i sprawdzić, czy to jest coś dla mnie i przyznam, że jestem usatysfakcjonowana i z całą pewnością zajrzę do kolejnych części.

Kei Kurono oraz jego dawny przyjaciel, Masaru Kato, czekając pewnego dnia na stacji metra są świadkami wypadku. Pewien bezdomny spada na tory i nikt z obecnych na stacji ludzi nie chce mu pomóc. Kato decyduje się ściągnąć człowieka z torów, pociągając za sobą Kei’a. Niestety nadjeżdża pociąg i dochodzi do tragedii.

Interesujący pomysł. Przyjaciele, przeniesieni do tajemniczego pomieszczenia, nie wiadomo, czy żyją, czy nie, wraz z innymi osobami, które niby zginęły muszą słuchać rozkazów tajemniczej kuli, w której siedzi dziwny człowiek i wyruszać w miasto z misją zabijania obcych za punkty. Nie mogą wrócić do domu, chyba że zbiorą odpowiednią ilość punktów, inaczej ‘naprawdę’ zginą. Cała sprawa jest owiana dużą dawką niedomówień, które mam nadzieję poznam w...

Bishop71x | 2016-03-26
Przeczytana: październik 2015

W swoim krótkim żywocie przeczytałem wiele mang ,były lepsze były gorsze lecz żadna jeszcze nie urzekła mnie tak jak ,,Gantz" Hiroya Oku.Komiks jest wspaniały
,ma wszystko to czego oczekuje ,fajne postacie jak dla mnie ciekawa fabuła ,pełno akcji, niebanalny głowny bohater.Jednym słowem Arcydzieło.Co tu dużo gadać ,jeżeli jeszcze nie przeczytałeś a masz dużo wolnego czasu to idz na Centrum mangi i przeczytaj Gantz.Bo to jedna z tych mang które każdy musi zobaczyć.

książek: 2044

Jedna z najlepszych Mang, nie czekałem na wydanie PL które być może nigdy nie nastąpi, całość czytałem po Angielsku, praktycznie 98 % Mang (Japonia), Manhw (Korea), Manhua (Chiny) przeczytałem po Angielsku, a było tego naprawdę dużo kilkaset Tytułów, 3-4 tys. tomów.

Wiec wiem co naprawdę godne jest polecenia, realizm sytuacyjny, wartka akcja, śmierć, jeśli lubisz Grę o Tron i jednocześnie SF to zakochasz się w tej Mandze. Cała Manga została zakończona.

Bonnemort | 2016-01-05
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2016
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Nie wiem jak ją opisać, lecz jest to z pewnością jedna z tych manga, gdzie człowiek zapomina mrugać podczas czytania. Akcja jest szybka i ciekawa, czytelnik musi się skupiać nad tym co się dzieje w tym tomie.

eryk1 | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017