Gantz Volume 01

Dark Horse Comics
2008-06-18
2008-06-18
GANTZ manga seinen

Ocena całej serii: 7 z duuużym minusem (i tak trochę naciągane).
Z plusów:
- ciekawy pomysł
- dużo akcji
- rozwój głównej postaci
- interesująca zagadka
- krwawo i bez ograniczeń.
Z minusów:
- sporo dziur w logice i kilka niewyjaśnionych wątków fabularnych
- w wielu momentach niepotrzebna nagość i perwersja
- kobiece postacie typu"cycate", z kilkoma wyjątkami
- zakończenie, które zostawia trochę niedosyt.

Przygoda z Gantz sprawiła mi wiele rozrywki, z przyjemnością śledziłem losy bohaterów. Manga być może z założenia aspirowała na miano ambitnej, gdyż tajemniczy główny wątek to niezły kawał sci fi, ale ostatecznie określiłbym ją jako niezobowiązująca rozrywka :). Tak też należy ten tytuł traktować.

Ocena całej serii: 7 z duuużym minusem (i tak trochę naciągane).
Z plusów:
- ciekawy pomysł
- dużo akcji
- rozwój głównej postaci
- interesująca zagadka
- krwawo i bez ograniczeń.
Z minusów:
- sporo dziur w logice i kilka niewyjaśnionych wątków fabularnych
- w wielu momentach niepotrzebna nagość i perwersja
- kobiece postacie typu"cycate", z kilkoma wyjątkami
-...

Tasiemiec, który swego czasu namieszał w popkulturze. Spodziewałem się interesującego czytadła, a dostałem zlepek chwytliwych sztuczek, które nie działają na weterana mangi. Ludzie umierają z różnych powodów - główna postać męska wpadła pod koła pociągu, lecz nie umarła (duchem). Pojawił się w tajemniczym pomieszczeniu z czarną kulą. Ani to niebo, ani czyścieć czy piekło - tylko jakaś symulacja reality show. Pomysł nie zgorszy - miał potencjał, ale wykonanie kuleje. Nieuzasadniona nagość, brutalność z wylewającym się keczupem. Walka z kosmitami i futurystyczne uzbrojenie. Z zabawkami z ,,Unreal''. Założenia ubrane w popularne barwy ,,Big Brothera''. Śledzeni przez kamery, z zadaniami od jednostki specjalnej - krew uciekająca ze wszystkich otworów, naga samobójczyni, yakuza - wybór postaci budzi zmieszanie. Dostajemy oklepanych twardzieli, z zagubioną nastolatką i dwójką uczciwych panów, którzy brzydzą się wykorzystywaniem kobiet w sytuacji bez wyjścia. Dużo akcji, mało treści. Spięte klamrą z pomysłami zaczerpniętymi od medialnych spekulantów (telewizja pobierająca negatywne emocje od uczestników wydarzeń, kosmici z inteligencją worka od ziemniaków i sztampowe charaktery). Cienizna, która zyskała ogólną sławę. Gratuluję autorowi, że z byle jakiej gatunkowości Sci-Fi zarobił na serii. Godne podziwu.

Tylko dlaczego ta dziewczynka nie ma ubrań?

Tylko dlaczego ta dziewczynka nie ma ubrań?

Wpadłam na tę mangę jak zwykle zupełnym przypadkiem. Postanowiłam przeczytać pierwszy tom i sprawdzić, czy to jest coś dla mnie i przyznam, że jestem usatysfakcjonowana i z całą pewnością zajrzę do kolejnych części.

Kei Kurono oraz jego dawny przyjaciel, Masaru Kato, czekając pewnego dnia na stacji metra są świadkami wypadku. Pewien bezdomny spada na tory i nikt z obecnych na stacji ludzi nie chce mu pomóc. Kato decyduje się ściągnąć człowieka z torów, pociągając za sobą Kei’a. Niestety nadjeżdża pociąg i dochodzi do tragedii.

Interesujący pomysł. Przyjaciele, przeniesieni do tajemniczego pomieszczenia, nie wiadomo, czy żyją, czy nie, wraz z innymi osobami, które niby zginęły muszą słuchać rozkazów tajemniczej kuli, w której siedzi dziwny człowiek i wyruszać w miasto z misją zabijania obcych za punkty. Nie mogą wrócić do domu, chyba że zbiorą odpowiednią ilość punktów, inaczej ‘naprawdę’ zginą. Cała sprawa jest owiana dużą dawką niedomówień, które mam nadzieję poznam w przyszłych tomach.

Fajnie się bawiłam. Była tajemnica, akcja, dużo tego, co lubię. Obcy Cebula był przerażająco fascynujący. Nie jestem tylko przekonana do głównego bohatera. Kei Kurono jest raczej typem okropnie próżnego nastolatka, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Irytująca była także biuściasta dziewczyna. Zobaczę jak ta historia się rozwinie. Na razie zapowiada się na coś mocnego.

W swoim krótkim żywocie przeczytałem wiele mang ,były lepsze były gorsze lecz żadna jeszcze nie urzekła mnie tak jak ,,Gantz" Hiroya Oku.Komiks jest wspaniały
,ma wszystko to czego oczekuje ,fajne postacie jak dla mnie ciekawa fabuła ,pełno akcji, niebanalny głowny bohater.Jednym słowem Arcydzieło.Co tu dużo gadać ,jeżeli jeszcze nie przeczytałeś a masz dużo wolnego czasu to idz na Centrum mangi i przeczytaj Gantz.Bo to jedna z tych mang które każdy musi zobaczyć.

Nie wiem jak ją opisać, lecz jest to z pewnością jedna z tych manga, gdzie człowiek zapomina mrugać podczas czytania. Akcja jest szybka i ciekawa, czytelnik musi się skupiać nad tym co się dzieje w tym tomie.

Jedna z najlepszych Mang, nie czekałem na wydanie PL które być może nigdy nie nastąpi, całość czytałem po Angielsku, praktycznie 98 % Mang (Japonia),Manhw (Korea),Manhua (Chiny) przeczytałem po Angielsku, a było tego naprawdę dużo kilkaset Tytułów, 3-4 tys. tomów.

Wiec wiem co naprawdę godne jest polecenia, realizm sytuacyjny, wartka akcja, śmierć, jeśli lubisz Grę o Tron i jednocześnie SF to zakochasz się w tej Mandze. Cała Manga została zakończona.

• Manga
  • Mangi